30 Kasım 2013 Cumartesi

Ka’ya göre Aşk220. Gün (Ka’ya göre Aşk)

Kitap okumayı çok seviyorum. Üç tür kitap okumayı daha çok seviyorum. Birinci grup siyasi kitaplar (özellikle strateji üzerine), ikinci grup biyografi ( özellikle otobiyografi tadında olan Türkiye İş Bankası Yayınlarından çıkan NEHİR SÖYLEŞİ serisi harika),  üçüncü grup ise romanlar…

Kitaplardan yapılmış alıntıları okumayı çok seviyorum. Yazarın dili konusunda biraz da olsa bilgi sahibi olmama neden oluyor. O yüzden güzel bir alıntı ile bu güne renk katmak istedim. Romanın kahramanı Ka'dan...


"Yanımdan ayrılmanı hiç istemiyorum," dedi Ka İpek'e, "Çünkü sana çok fena aşık oldum." 
"Beni tanımıyorsun bile," dedi İpek. 
"İki tür erkek vardır," dedi Ka eğitici bir havayla. "Birincisi, aşık olmadan önce kızın nasıl sandviç yediğini, saçlarını nasıl taradığını, hangi saçmalıkları dert edindiğini, babasına neden kızdığını, onun hakkında anlatılan diğer hikaye ve efsaneleri bilmelidir. İkincisi ise, ki ben onlardanım, kız hakkında pek az şey bilmelidir ki aşık olsun." 
"Yani bana hiç tanımadığın için mi aşıksın? Gerçekten aşk mıdır sence bu?"  "İnsanın her şeyini vereceği aşk böyle olur," dedi Ka.Orhan Pamuk – Kar kitabından alıntıdır.


Renk Kodu: C: 0 M:0  Y: 100 K: 22

Nuri Bilge Ceylan'dan güzel bir kar fotosuna bakarak AŞKI düşünelim bari dostlar...

1 yorum:

  1. Seni ayakta tutan sadece 2 ayaksa eger, beyin ölümün gerceklesmis henüz sana intikal edilmemistir ...Aşk bu yolda bulsan seversin :)

    YanıtlaSil

Ne güzel kelimeler onlar... Parmaklarınıza sağlık...