14 Aralık 2013 Cumartesi

Sevmek insan tarafımızı bulmamızdır.

234. Gün (Sevmek insan tarafımızı bulmamızdır.)

Bana çılgın diyorsun, seni sevdiğim için. Yanılıyorsun, sevmek çılgınlık değil. Sevmek insan tarafımızı bulmamızdır bence. Biraz da yaklaşmamızdır tanrıya zaman zaman. 

Dünyada sevmeyenlere, sevemeyenlere acımalı. O ot gelip, ot gidenlere acımalı. Sevebilen insan kendini keşfetmiş insandır. Talihli insandır. Çektiği bütün acılara rağmen; mutlu, kıvançlı insandır o. 

Aşktır yücelten bizi ve derinliğimiz aşktandır. Gerisi boş, yalan. aşksa, sevmektir. Durmadan, nefes alırcasına sevmektir. Sevmekle sevilmek ayrı şeyler... Sevilmeyi çoğaltmak, ona bir başka şekil vermek, daha da yoğunlaştırmak onu elimizde değil. Oysa ki sevgimizi dilediğimiz gibi yoğurabilir, dilediğimiz şekli verebiliriz ona.. Derinlikse derinlik, yükseklikse yükseklik, genişlikse genişlik. sevmekte gücümüz var, irademiz var, aklımız var. Biz varız sevmekte. sevmek yaratmaktır bir bakıma. Sevilmekse yaratılmak... Demek ki biz seninle birbirimizi yaratıyoruz durmadan. Sen beni yarattıkça güzelsin işte ve ben seni yarattıkça güçlüyüm, daha bir insanım. 

Beni sevmeseydin yine bir şey değişmeyecekti benim için. Ssen biraz eksik kalacaktın biraz sen kaybedecektin... O kadar... Şimdi insanların en güzeliyiz, en iyisiyiz elbette. Seviyoruz seviliyoruz. Sevgimi anlamadığın ve ona saygı göstermediğin anda ölebilirim. Karşılık vermediğin anda değil. 

Birbirimizi yeniden yaratmaya devam edelim. 


Ümit Yaşar Oğuzcan
Sahibini Arayan Mektuplar  -8 -


Renk Kodu: C: 25 M: 0  Y: 84 K: 65

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Ne güzel kelimeler onlar... Parmaklarınıza sağlık...